Blog o pieniądzach

Kategorie

Archiwum

O stronie

sukienki dla puszystych pań castor oil Jeśli szukasz szybkiej pożyczki sprawdź na stronie: https://wnet-pozyczka.pl/ Chyba każdy z nas chciałby rozpocząć pracę w firmie, która potrafić docenić nasz wkład w rozwój przedsiębiorstwa.

Kategoria: Praca

O czym należy pamiętać przy zmianie pracy?

O czym należy pamiętać przy zmianie pracy? Dzisiejszy rynek pracy zmienia się w błyskawicznym tempie, przez co większość pracowników ceni sobie możliwość znalezienia stabilnego zatrudnienia. Pomimo tego, pewne sytuacje życiowe lub zawodowe stanowią solidną przesłankę do podjęcia decyzji o zmianie miejsca pracy. Choć powody takiej decyzji mogą być różne, warto zastanowić się nad wszelkimi aspektami związanymi z potencjalną zmianą. Przede wszystkim, musimy bardzo dokładnie zastanowić się nad tym, co tak naprawdę motywuje naszą decyzję o zmianie pracy. Naszą motywacją jest najczęściej wizja lepszych zarobków, a także większych możliwości rozwojowych. Musimy bardzo wyraźnie podkreślić, że nasze wyobrażenia mogą być mocno przesadzone w stosunku do rzeczywistości. Bardzo istotną kwestią są nasze indywidualne predyspozycję do wykonywania konkretnego zawodu. Wyższe zarobki mogą nam nie wynagrodzić faktu, iż praca będzie przerastać nasze możliwości. Dlatego też, decyzja o ewentualnej zmianie pracy powinna zostać przez nas dokładnie przemyślana. Co więcej, kiedy już podejmiemy decyzję, musimy być przygotowani na sprostanie wielu nowym wyzwaniom, które postawi przed nami nowe miejsce pracy. Walka z nowymi wyzwaniami będzie wymagać od nas sporej dawki cierpliwości oraz samozaparcia, dzięki czemu zwiększymy swoje szanse na końcowy sukces.

Dlaczego dobre CV jest tak ważne?

Dlaczego dobre CV jest tak ważne? Kiedy przeglądamy oferty pracy możemy bardzo szybko zauważyć, iż niemal każda firma prowadząca rekrutację nowych pracowników wymaga od kandydatów przesłania dwóch dokumentów: listu motywacyjnego oraz CV. To właśnie te dwa dokumenty będą stanowić naszą wizytówkę, którą będziemy wręczać potencjalnym pracodawcom. Dlatego też, warto zadbać o należyty wygląd tejże wizytówki. Opinie na temat najlepszego sposobu przygotowania CV są bardzo mocno podzielone. Niektórzy twierdzą, iż CV powinno zostać wykonane w tradycyjny sposób, czyli wszystkie informacje powinny być uporządkowane oraz napisane według konkretnego schematu. Niemniej jednak, coraz więcej osób próbuje wyłamać się z danego schematu i przygotować CV według własnej, często bardzo oryginalnej wizji. Co prawda, druga metoda może wzbudzać wiele kontrowersji, jednak z pewnością dzięki tak unikalnemu CV będziemy mogli wyróżnić się na tle naszej konkurencji. Taki dokument warto wysłać do firm, gdzie kreatywność pracownika jest niezwykle istotnym czynnikiem (m.in.: agencje marketingowe). Istnieją pewne uniwersalne zasady przygotowania CV, spośród których warto wyróżnić jedną z nich: CV musi zawierać prawdziwe informacje. Pracodawcy często wyrabiają sobie opinie o danym kandydacie właśnie na podstawie jego CV, dlatego jakiekolwiek przekłamanie mogą odbić się na naszym wizerunku. Pamiętajmy, że ten dokument będzie stanowić swoistą prezentację naszej osoby, dlatego warto zadbać o jego rzetelne i dokładne przygotowanie.

Czy praca w korporacji to dobry wybór?

Czy praca w korporacji to dobry wybór? Niezależnie od naszego dotychczasowego doświadczenia zawodowego, rozpoczęcie pracy w korporacji będzie dla nas swoistym wejściem w zupełnie ,,inny świat”. Nie ulega wątpliwości, że największe rynkowe korporacje posiadają ściśle wytyczone reguły, które definiują wszelkie normy dotyczące pracy. Czy praca w takiej korporacji może być dla nas okazją do rozwoju osobistego? Niestety, ogólne zdefiniowanie pracy w korporacji jest niezwykle trudne, albowiem każda duża firma funkcjonuje w odrębny sposób, który bezpośrednio przekłada się na możliwości jej pracowników. Dlatego też, zanim podejmiemy się pracy w konkretnej korporacji, warto poświęcić czas na zapoznanie się z firmową polityką, a także proponowanymi programami rozwojowymi dla pracowników. Obecność takich programów powinna być dla nas bardzo wyraźnym sygnałem mówiącym o perspektywach w danej firmie. W ramach programów szkoleniowych, pracownicy mogą zwiększyć swoje umiejętność z zakresu pracy zespołowej, a także zdobyć specjalistyczną wiedzę z konkretnej dziedziny biznesu. Na szczęście, polityka światowych korporacji w ostatnich latach zmieniła się na lepsze. Przedsiębiorstwa zaczęły dostrzegać korzyści płynące z posiadania wykwalifikowanej kardy, przez co wiele firm zdecydowało się na wprowadzenie różnorakich szkoleń oraz programów rozwojowych. Dzięki temu, korporacje stały się miejscem realnie umożliwiającym rozwój, który zaprocentuje w przyszłości podczas rozwijania naszej kariery zawodowej.

Okres próbny – jak zwiększyć swoje szanse na przedłużenie umowy?

Okres próbny – jak zwiększyć swoje szanse na przedłużenie umowy? Okres próbny jest wykorzystywany przez wiele firm jako pewnego rodzaju sprawdzian dla każdego nowego pracownika. Niestety, sam fakt pozytywnego przejścia rozmowy kwalifikacyjnej może nie wystarczyć, aby móc otrzymać stałą umowę. Kluczowe znaczenie ma bowiem nasza postawa w czasie okresu próbnego, który pozwala pracodawcy na weryfikację naszych umiejętności. Czas trwania okresu próbnego może wynosić maksymalnie trzy miesiące. Ten czas stanowi dużą szansę dla nowego pracownika, którego postawa oraz jakość pracy będzie kluczowa dla przyszłości w danej firmie. Okres próbny obfituje w rozmaite trudności, a największą z nich jest brak czasu na dokładne zapoznanie się z nowym miejscem pracy. Aby przezwyciężyć początkowe problemy, warto skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych pracowników danej firmy. Pracownicy z dłuższym stażem mogą wprowadzić nas w schemat działania firmy, a także zapoznać z firmową polityką. Właśnie dlatego, umiejętność zjednywania sobie nowych ludzi będzie bardzo przydatna w nowym miejscu pracy. Nowe miejsce pracy to poniekąd nowy start, a zatem mamy szansę zupełnie zmienić swój dotychczasowy wizerunek. Mamy zatem okazję, aby zaprezentować się jako ambitna oraz chętna do pracy osoba, co zostanie z pewnością pozytywnie odebrane przez resztę pracowników oraz samego pracodawcę. Dzięki temu, zwiększamy szansę na otrzymanie stałej umowy o pracę, która ustabilizuje naszą pozycję w firmie.